Dla hoteli

Zobacz ofertę

Dla dostawców

Zobacz ofertę

Dla architektów

Zobacz ofertę


Fototapeta we wnętrzach hotelowych

Kategoria: Tapety hotelowe

Autor: myloview.pl

Dodano: 15:22 11.04.2014

Komentarze: 0

Stylizacja hotelowych obiektów jest zadaniem niezwykle wymagającym i odpowiedzialnym. Już po przekroczeniu progu klienci dowiadują się, z jakiego rodzaju miejscem mają styczność. Poprzez wygląd wnętrz goście są subtelnie informowani o obowiązujących standardach i profesjonalizmie jego właścicieli. Hotele to – bądź co bądź – miejsca  publiczne, a ich progi rocznie przekraczają setki tysięcy przybyszów z różnych stron świata. Bardzo ważne jest, aby pomieszczenia spełniały ich oczekiwania, które są przecież różnorodne i czasami opierają się na wykluczających się estetykach. W związku z tym, wszystkie elementy aranżacji muszą idealnie ze sobą współgrać, przy okazji łącząc schludną prezentację z funkcjonalnością.
 wyposażenie pokoju hotelowego
Każdy hotel próbuje stworzyć własny, unikalny klimat, dopasowany do potrzeb odwiedzających go osób. I tak, miejsca noclegowe usytuowane w dużych miastach, często reprezentują styl elegancki, oszczędny w dodatki i kolory. W skromnych, ale gustownych wnętrzach, każdy klient może poczuć się komfortowo, odpoczywając po ciężkim dniu. Z kolei nadmorskie albo górskie hotele decydują się na wykorzystanie elementów folklorystycznych lub nawiązujących do natury.
 
Bez względu na lokalizację i przeznaczenie, pokój hotelowy musi spełniać jedną podstawową funkcję – musi być przytulny. Na szczęście utalentowani projektanci wnętrz potrafią sprawić, by nawet najmniejsze i najbardziej surowe pomieszczenie zamieniło się w zaciszny, ciepły azyl. Najprostszym sposobem na wystylizowanie przestrzeni hotelowej jest użycie ciekawej fototapety. Sklepy oferujące tego rodzaju asortyment proponują tysiące wzorów, barw i zdjęć, którymi z powodzeniem podkreślimy charakter każdego wnętrza. Ceny dobrej jakości fototapet zaczynają się zwykle od około 90 złotych za metr kwadratowy.
 
wyposażenie pokoju hotelowego

Popularnym i zawsze modnym połączeniem jest czerń i biel. Meble i dodatki w tych kontrastowych kolorach zazwyczaj roztaczają zimną, niezbyt przytulną aurę. Aby zdynamizować taką przestrzeń, warto zdecydować się na fototapetę z odważnym deseniem. Ciekawy efekt w monochromatycznych pokojach daje również zastosowanie intensywnych barw albo geometrycznych wzorów. Staranna aranżacja wnętrza jest najlepszą reklamą dla każdego hotelowego obiektu.

Fototapety, oprócz możliwości nadania wnętrzu nowoczesnego charakteru, mają jeszcze jedną zaletę – pomagają utrzymać nienaganny porządek. Hotele powoli rezygnują z malowania ścian farbami, ponieważ tego rodzaju pokrycie jest mniej trwałe oraz trudniejsze do utrzymania w perfekcyjnym stanie; ciężko usunąć wszelkiego rodzaju otarcia, zadrapania i zabrudzenia, a używanie chemicznych środków czyszczących dodatkowo pogarsza sprawę.  Pielęgnacja fototapet nie wymaga takiego zaangażowania, w dodatkowo wzorzyste albo cieniowane motywy sprytnie maskują wszelkie niedoskonałości na powierzchni ścian.
 
wyposażenie pokoju hotelowego
Przy wyborze fototapety do pokoju hotelowego należy zwrócić uwagę nie tylko na jej walory estetyczne, ale i na jakość materiału. Warto zamawiać je u dystrybutorów specjalizujących się w wyrobie i sprzedaży fototapet. Otrzymamy wówczas gwarancję trwałości, a także zapewnienie o  nietoksyczności i niepalności fototapety.

źródło: myloview.pl


Trwa ładowanie plików