Dla hoteli

Zobacz ofertę

Dla dostawców

Zobacz ofertę

Dla architektów

Zobacz ofertę


Jak wyposażyć hotelową siłownię?

Kategoria: Sport i rekreacja

Autor: Wyposażenie siłowni - "Silownia.biz"

Dodano: 15:46 13.12.2012

Komentarze: 0

Firmy zajmujące się projektowaniem siłowni i obiektów sportowych często otrzymują zapytania od hotelarzy w jaki sposóby wyposażyć hotelową siłownię aby przypadła do gustu gościom. Właściciel hotelu, pensjonatu, hostelu powinien postawić sobie kilka podstawowych pytań, które na pewno ułatwią mu decyzję na jakie urządzenia się zdecydować.

Często niedoświadczonym osobom wydaje się, że bieżnie, rowerki czy orbitreki wszystkie są sobie równe. Jest to błędne myślenie, które w niedalekiej przyszłości zostaje zweryfikowane. Często głównym kryterium przy wyborze urządzeń jest cena, jednakże musimy zdać sobie sprawę, że kładąc nacisk na koszty zazwyczaj hotelarze decydują się na urządzenia wątpliwej jakości u niepewnych hurtowników.

Powszechnie zdarza się, że urządzenia znajdujące się w hotelach nie posiadają gwarancji, lub posiadają ją wyłącznie na użytkowanie w warunkach domowych. Używanie takiego sprzętu w hotelu skutkuje anulowaniem gwarancji, a naprawa sprzętu będzie musiała być przeprowadzona na własną rękę. Koszty naprawy, zakupu części i straconego czasu przewyższą znacznie koszty urządzeń, które faktycznie powinny znaleźć się na hotelowej siłowni. Minimalną gwarancją, jaka musi być stosowana w hotelach to półkomercyjna, która pozwala przeważnie na użytkowania 24h w ciągu tygodnia co przy średej intensywności powinno w zupełności wystarczyć. Jeśli zaś czas ten nie jest zadowalający wtedy już trzeba wyposażyć się w urządzenia w pełni komercyjne. Urządzenia z gwarancją komercyjną nie należą do tanich lecz pozwala to na uzyskanie dodatkowych dochodów poprzez otwarcie klubu fitness nie tylko dla gości hotelowych ale również dla osób z zewnątrz.

 Osoba odpowiedzialna za zakup i zagospodarowanie powierzchni w hotelu powinna zastanowić się jakie strefy chciałaby posiadać, czy byłoby to tylko wyposażenie do siłowni w postaci maszyn siłowych i wolnych ciężarów czy również salki do spinningu, aerobiku oraz części cardio z bieżniami, orbitrekami, rowerkami czy wioślarzami. Standardowym zestawam oferowanym do małych siłowni, które w zupełności powinny zaspokoić potrzeby hotelu małego hotelu to:

  • 1x atlas treningowy
  • 1x bieżnia elektryczna
  • 2x rowerek treningowe
  • 1x wioślarz
  • 1x sztanga z obciążeniami
  • 1x ławeczka pozioma pod sztangę
  • 1x gryf łamany krótki
  • 1x ławeczka regulowana
  • 1x zestaw sztangielek + stojak

 
Autor:

Tomasz Zgórecki
Ekspert ds projektowania siłowni w www.silownia.biz


Trwa ładowanie plików